Szpachlowanie

Oprócz dobrze znanego i powszechnego maszynowego wykonywania tynków gipsowych, cementowych czy cementowo wapiennych w pracach wykończeniowych coraz bardziej popularne staje się również wykonywanie mechaniczne gładzi.

Oferta rynkowa na urządzenia  do mechanicznego wykonywania gładzi, jest coraz bardziej bogata. Obok specjalnych agregatów do narzucania materiałów cienkowarstwowych, coraz częściej na budowach i inwestycjach pojawiają się także specjalne urządzenia do dalszej obróbki gładzi – szlifowania i wygładzania.

Dobór odpowiednich urządzeń w połączeniu z nowoczesnymi produktami chemii budowlanej stanowi dla inwestora korzystną, zarówno pod względem czasowym jak i w dłuższej perspektywie także finansowym, alternatywę wykonywania robót wykończeniowych. Dlatego producenci produktów do wygładzania powierzchni, tak jak CEDAT, udoskonalili swoje wyroby,  aby te jeszcze lepiej nadawały się do nakładania maszynowego.

W bogatej ofercie wyrobów marki CEKOL są doskonałe produkty, do maszynowego wykonywania gładzi. Cekolowanie mechaniczne, bo tak możemy mówić, jeśli chodzi o wygładzanie ścian czy sufitów produktami marki CEKOL, staje się wręcz niezbędne na dużych inwestycjach. W zależności od miejsca i charakteru wykonywanych prac wykończeniowych, a także jakości uzyskanej powierzchni, z marki CEKOL możemy wybrać kilka produktów.

Na zewnątrz oraz wszędzie tam gdzie będzie podwyższona wilgotność lub zachodzi obawa, że ściany czy sufit będą mogły mieć kontakt z wodą czy wilgocią najlepiej stosować produkty cementowe. Cement jest spoiwem hydraulicznym odpornym na działanie wody,  wilgoci i mrozu (jeśli stosujemy produkty na zewnątrz). Firma CEDAT ma w swojej ofercie taki produkt, jest to gładź cementowo – polimerowa CEKOL C-35. Jest to gładki tynk elewacyjny, w którym spoiwem jest biały cement. Za pomocą tego produktu możliwe jest uzyskanie białych, równych i bardzo gładkich powierzchni. Stosując CEKOL C-35 możemy uzyskać powierzchnie tak samo gładką jak przy użyciu gładzi gipsowej, a dzięki temu że spoiwem jest biały cement, powierzchnia będzie odporna na działanie wilgoci oraz innych czynników atmosferycznych. Ta cementowa gładź doskonale nadaje się do nakładania maszynowego, co zostało potwierdzone podczas prac wykończeniowych na PGE Arena w Gdańsku, a także do tradycyjnego nakładania ręcznego.

Wewnątrz wszędzie tam gdzie nie jest wymagane aby powierzchnia była odporna na działanie wody czy wilgoci, oprócz gładzi cementowych można zastosować gładzie gipsowe.

Dzięki produktom takim jak CEKOL C-45 możliwa jest do uzyskania równa gładka, biała, łatwa do pomalowania powierzchnia. Ulepszona receptura gładzi CEKOL C-45 ułatwia jej mechaniczne wykonywanie. Zazwyczaj stosuje się ją w grubości warstwy 1 – 5 mm. Głównym zadaniem gładzi jest przygotowanie powierzchni ściany czy sufitu przed malowaniem tapetowaniem itp. Decydując się na wygładzenie ściany za pomocą produktów gipsowych należy zdawać sobie sprawę do jakich prac można takiego produktu użyć. Gładzie, tak jak wszystkie pozostałe produkty gipsowe (tynki, kleje, gipsy szpachlowe) mogą być stosowane tylko i wyłącznie wewnątrz budynków, w pomieszczeniach suchych. Produktów, w których spoiwem jest gips nie wolno stosować na zewnątrz budynków oraz w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Gips pod wpływem wilgoci rozmięka i traci swoje parametry, dodatkowo na zewnątrz jeśli dołożymy do tego działanie mrozu to o problemy nie trudno.

Oprócz produktów na spoiwach mineralnych, jak gips czy cement, coraz większą popularnością cieszą się gładzie polimerowe. Możemy tutaj wyróżnić dwa rodzaje takich gładzi. Mogą to być produkty gotowe do użycia jak CEKOL A-45 Finisz i CEKOL B-45 Finisz lub w postaci suchej mieszanki do wymieszania z wodą CEKOL C-45 Finisz. Tego typu wyroby mają zupełnie inny charakter, nie są to gładzie które potrzebują wody dla procesu wiązania a są to produkty które wiążą poprzez wysychanie. Gładzie te dzięki dużej zawartości odpowiednich polimerów doskonale sprawdzają się w aplikacji mechanicznej.

Szpachlówki na bazie spoiwa organicznego (polimerowego), jakim są dyspersje (popularnie nazywane żywicami) akrylowe, najlepiej sprawdzają się przy końcowej, „finiszowej”, dekoracji powierzchni ścian i sufitów wewnątrz budynków. Nie należy nakładać ich w grubszych warstwach. Zalecana przez większość producentów maksymalna grubość warstwy w przypadku mas akrylowych to 3 mm. Tak więc są to masy do ostatecznego, cienkowarstwowego wygładzenia powierzchni.

Przed przystąpieniem do prac wykończeniowych należy oczywiście zadbać o prawidłowe przygotowanie podłoża. Trzeba pracować systemowo i do przygotowania podłoża, pod gładzie marki CEKOL stosować emulsje gruntującą CEKOL DL-80.

Szpachlowanie

CEKOL C-45

CEKOL C-45

biała gładź szpachlowa

Jest doskonałym materiałem do przygotowywania ścian i sufitów wewnątrz budynków przed malowaniem, tapetowaniem itp. Także do renowacji starych tynków, tynkowania całych ścian, szpachlowania płyt gipsowo-kartonowych. Szczegóły »

CEKOL C-35

CEKOL C-35

cementowo-polimerowa biała gładź szpachlowa

Wysokiej jakości materiał przeznaczonym do wygładzania, wyrównywania i uszlachetniania zewnętrznych ścian budynków (elewacji). Może być również stosowany wewnątrz pomieszczeń, a szczególnie w pomieszczeniach o dużej wilgotności (np. łazienki, sauny, chłodnie). CEKOL C-35 umożliwia wykonanie gładkich powierzchni. Szczegóły »

CEKOL A-45 finisz

CEKOL A-45 finisz

biała gładź szpachlowa

Szczególnie nadaje się do ostatecznego wygładzania i wyrównywania powierzchni przed malowaniem. Umożliwia uzyskanie idealnie gładkiej, łatwej do pomalowania białej powierzchni. Szczegóły »

CEKOL B-45 finisz

CEKOL B-45 finisz

gładź szpachlowa

Jest gotową masą szpachlową na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Szczegóły »

CEKOL C-45 finisz

CEKOL C-45 finisz

polimerowa gładź szpachlowa

Produkt szczególnie polecany do ostatecznego wyrównania i wygładzania powierzchni przed malowaniem. Masa szpachlowa na bazie najwyższej jakości białych surowców naturalnych. Szczegóły »

CEKOL GS-250

CEKOL GS-250

bezpyłowa gładź szpachlowa

CEKOL GS-250 jest materiałem przeznaczonym do bezpyłowego wykonywania gładzi z obróbką „na mokro” na ścianach i sufitach wewnątrz budynków. Szczegóły »

Produkty uzupełniające

CEKOL GS-150

CEKOL GS-150

gips szpachlowy EXTRA

CEKOL GS-150 jest materiałem przeznaczonym do szpachlowania i wyrównywania ścian i sufitów wewnątrz budynków. Nadaje się również do obróbki „na mokro”. Szczegóły »

CEKOL DL-80

CEKOL DL-80

grunt głęboko penetrujący

Wodorozcieńczalna, bezrozpuszczalnikowa, głęboko penetrująca emulsja służąca do gruntowania nasiąkliwych podłoży gipsowych, betonowych, ceglanych pod szpachlowanie, wyrównywanie zaprawami samopoziomującymi, przyklejanie płytek ceramicznych. Można stosować wewnątrz oraz na zewnątrz budynków. Emulsją CEKOL DL-80 można zabezpieczać powierzchnie tynków przed wpływem wilgoci i działaniem czynników atmosferycznych. Szczegóły »

Film instruktażowy


Maszynownowe szpachlowanieCekol C-45

Zobacz, jak w łatwy i szybki sposób można pokryć powierzchnię Białą Gładzią Szpachlową Cekol C-45. Film instruktażowy prezentujący maszynowe nakładanie gładzi szpachlowej Cekol C-45 przy pomocy agregatu. Praca jest szybka i łatwa, a efekt doskonały, bardzo gładka ściana.


Dowiedz się więcej »

Film instruktażowy


Maszynowe nakładanie Cekol C-35Cementowo-polimerowa biała gładź szpachlowa

Film przedstawia technikę mechanicznej aplikacji gładzi, jej poszczególne etapy oraz prawidłowe wykonanie. Film ukazuje wyrównywanie powierzchni ścian sylikatowych we wnętrzach stadionu PGE Arena Gdańsk, oraz doskonały efekt pracy z tym produktem.


Dowiedz się więcej »

Film instruktażowy


Finiszowe szpachlowanieCekol C-45 Finisz

Zapraszamy do obejrzenia filmu instruktażowego dotyczącego  Cekol C-45 Finisz. Zobacz jak produkt,  łatwo się szlifuje i pozostawia idealnie gładką, białą i łatwą do pomalowania powierzchnię. Służy do finiszowego wygładzania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem oraz do uzyskiwania powłok o charakterze dekoracyjnym.


Dowiedz się więcej »

Language
pl en de ru
Mapa strony