System silosowy

Sposób na oszczędne i szybsze wytynkowanie dużych powierzchni.

Dużym udogodnieniem podczas prac tynkarskich na dużych inwestycjach jest system silosowy. To bardzo wygodne i ekonomiczne rozwiązanie, polecane przy zamawianiu materiału w ilościach masowych. Eliminuje się w ten sposób problem z magazynowaniem produktów oraz składowaniem pustych opakowań i palet. To przyspieszenie i ułatwienie pracy na budowie.

Należy pamiętać, że silos zapewnia również optymalne warunki przechowywania materiału tj. zabezpiecza przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych. Gotowy do zastosowania produkt np. CEKOL ZT-02 Tynk maszynowy cementowo-wapienny lub CEKOL ZT-08 Lekki tynk maszynowy cementowo-wapienny oraz Lekki tynk gipsowy maszynowy CEKOL TLG-48, przywożony jest na inwestycję w specjalnym silosie, co jest dużym ułatwieniem dla inwestora oraz wykonawców. Zastosowanie systemu silosowego to istotna zmiana w technice oraz organizacji budowy, to także zautomatyzowanie pracy; z silosu materiał podawany jest do silomatu, a z niego wprost do agregatu tynkarskiego.  To ergonomiczna, nowoczesna i bezpieczna praca.

Jak działa system silosowy?

 1. Uruchomienie systemu-w tym celu należy skontaktować się z Doradcą Techniczno-Handlowym.  KONTAKT
 2. Przygotowania-należy przygotować miejsce postojowe dla silosu o wymiarach 3mx3m sprawdzić możliwość bezpiecznego przejazdu samochodów obsługujących system.
 3. Dostawa-materiał w silosie dostarczany jest bezpośrednio z fabryki firmy Cedat. Minimalne zamówienie to 15 ton. Wszelkie czynności związane z dostawą obsługuje kierowca samochodu dostarczającego silos.
 4. Prace-firmom rozpoczynającym pracę z wykorzystaniem systemu silosowego Cekol, oferujemy bezpłatne wsparcie szkoleniowej ekipy tynkarskiej. Dzięki pomocy naszych fachowców, pierwsze dni będą przyjemnym i efektywnym doświadczeniem.<
 5. Prace-firmom rozpoczynającym pracę z wykorzystaniem systemu silosowego Cekol, oferujemy bezpłatne wsparcie szkoleniowej ekipy tynkarskiej. Dzięki pomocy naszych fachowców, pierwsze dni będą przyjemnym i efektywnym doświadczeniem.
 6. Uzupełnienie materiału-podczas  prowadzenia prac konieczne jest monitorowanie zużycia materiału, by nie dopuścić do sytuacji przestoju spowodowanego brakiem. Uzupełnienie materiału może odbywać się na dwa sposoby: wymiana pustego silosu

Zalety systemu silosowego

 1. Nowoczesny proces produkcyjny suchych mieszanek tynkarskich spełniających wysokie wymagania.
 2. Powiązanie nowoczesnej techniki oraz działań zapewniających wysoki poziom satysfakcji przy minimalnych nakładach Inwestorów i Wykonawców wykorzystujących tynki maszynowe CEKOL.
 3. Pewność dostaw.
 4. Gwarancja dostarczenia wysokiej jakości tynków maszynowych bezpośrednio z fabryki na miejsce budowy.

Tynki maszynowe w silosie to:

 • oszczędność miejsca
 • oszczędność czasu
 • oszczędność materiału
 • bezpieczeństwo
 • wydajność pracy
 • ochrona środowiska
 • ochrona zdrowia
CEKOL ZT-02

CEKOL ZT-02

tynk cementowo-wapienny

Do maszynowego wykonywania tynków tradycyjnych na podłożach murowanych z cegły, gazobetonu, keramzytobetonu. Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, jako wyprawa tynkarska w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicach, łazienkach, garażach oraz jako podkład pod tynki szlachetne. CEKOL ZT-02 można również nakładać ręcznie. Szczegóły »

CEKOL ZT-08

CEKOL ZT-08

lekki tynk cementowo-wapienny

Do maszynowego wykonywania tynków tradycyjnych na podłożach murowanych z cegły, gazobetonu, keramzytobetonu. Do stosowania na zewnątrz i wewnątrz pomieszczeń, jako wyprawa tynkarska w pomieszczeniach mieszkalnych, piwnicach, łazienkach, garażach oraz jako podkład pod tynki szlachetne. CEKOL ZT-08 można również nakładać ręcznie. Szczegóły »

CEKOL TLG-48

CEKOL TLG-48

lekki tynk gipsowy maszynowy

Jest gipsową zaprawą przeznaczoną do maszynowego lub ręcznego wykonywania wypraw tynkarskich w pomieszczeniach suchych o wilgotności względnej powietrza do 70%. Szczegóły »

Language
pl en de ru
Mapa strony